BARDZO DOBRY POCZĄTEK TURNIEJU

W piątek 15 grudnia 2017 na obiektach w Nowej Rudzie Słupcu rozpoczął się organizowany przez FC Academy Wrocław trzy dniowy turniej piłki nożnej dla rocznika 2004 Athletic-Sport Winter Cup 2017  . W pierwszym i jedynym tego dnia meczu nasi chłopcy pokonali Akademię Reissa Jarocin 2:0 po dwóch bramkach Michała Rzońcy . Jutro cztery bardzo trudne mecze z dobrze nam znaną Miedzią Legnica , Bronowianką Kraków , Wartą Poznań oraz Bałtykiem Koszalin .

W drugim dniu turnieju niestety przegrywamy wszystkie cztery spotkania . Najgorsze jest to , że w każdym meczu byliśmy gorsi o jednego gola ulegając 0:1 . Na otwarcie dnia po sporej śnieżycy na boisku panował spory nieład . Walka toczyła się nie tylko z przeciwnikiem , ale i ze śniegiem . Ostatecznie z Bałtykiem Koszalin tracimy bramkę na 30 sekund przed końcem . Drugi mecz z Wartą Poznań już w normalnych warunkach przegrywamy tradycyjnie 0:1 będąc zespołem słabszym , ale nie musieliśmy przegrać tego pojedynku . Podobnie w było w kolejnym spotkaniu z dobrze nam znaną Miedzią Legnica . Ostatni pojedynek dnia to walka z Bronowianką Kraków . Tu przeciwnik był sporo lepszy i przegrana jednym golem , to najmniejszy wymiar kary .

Niedziela to finały . Po porażkach drugiego dnia znaleźliśmy się w grupie walczącej o miejsca 9-12 . Pierwszy mecz z Arkonią Szczecin był najgorszy w naszym wykonaniu w całym turnieju i przegraliśmy wysoko 0:3 . Ostatni mecz to walka z Akademią Reissa Jarocin o 11 miejsce . Ponownie byliśmy lepszym zespołem , ale niestety nie wykorzystaliśmy kilku szans i spotkanie zakończyło się remisem . W karnych lepsi okazali się zawodnicy z Jarocina 3:2 i to im przypadło 11 miejsce .