WYGRYWAMY Z BIELAWĄ

Pierwsze minuty derbowego spotkania upłynęły pod wpływem sporych nerwów . Żaden z zespołów nie potrafił uporządkować gry i ta toczyła się głównie w środkowej strefie . Jako pierwsi sytuacje opanowali gospodarze i w 10 minucie spotkania stworzyli sobie bardzo dogodną sytuacje do otwarcia wyniku , ale Kamil Ziółkowski trafił w słupek . Chwilę później Michał Rzońca przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości i wynik dalej pozostawał remisowy . Lekka przewaga gospodarzy w końcu przyniosła pożądany efekt i po indywidualnej akcji Maurycy Majewski wyprowadził zespół Lechii na prowadzenie .Od tego momentu gra gospodarzy mogła się podobać , kilka składnych akcji , ale niestety nie zostały one zakończone celnym strzałem i wynik do przerwy nie uległ zmianie .

Początek drugiej połowy meczu nie wyglądał dobrze w naszym wykonaniu . Dwukrotnie Bielawianie mogli doprowadzić do remisu , ale bardzo dobrze w bramce spisał się Kacper Bolisęga i uchronił nasz zespół przed utratą bramki . Po upływie 10 minut drugiej połowy wszystko wróciło do normy i gra naszego zespołu ponownie mogła się podobać . Efektem dobrej postawy naszego zespołu była bramka na 2:0 . Najpierw Matusz Kwiecień oddał bardzo dobry strzał zza linii pola karnego , a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Kamil Ziółkowski umieszczając ją pewnie w siatce . Trzy minuty później było już 3:0 . W pole karne gości wbiegł z piłką Mateusz Kwiecień i oddał precyzyjny strzał , który wylądował w samym okienku bramki. Wynik mógł być jeszcze wyższy , ale w końcówce meczu nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji . Fragmentami gra naszych zawodników mogła się podobać , ale w kilku sytuacjach popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów i tylko szczęściu zawdzięczamy , że goście nie strzelili żadnej bramki .

UKS Lechia Dzierżoniów – Kacper Bolisęga – Maciej Procków , Piskulak Kamil , Wodnicki Filip , Przewoźny Alex ( 60 min. Kamil Kondryc ) – Kamil Ziółkowski , Szymon Kuprowski – Jakub Skwarło ( 40 min. Mateusz Kwiecień ) , Maurycy Majewski , Kornel Karecki ( 60 min. Igor Brzezicki ) – Michał Rzońca